PRIHRANA PŠENICE
Vegetativno razdoblje biljke počinje nicanjem, kojem prethodi upijanje određene količine vode iz tla. Iz nabubrele klice izbijaju korijeni koji se šire prema dolje i stabljike koje izlaze na površinu. U ovoj fazi u klici, kao iu drugim dijelovima zrna, dolazi do velikih promjena biokemijske i koloidne prirode.
U fazi razvoja pšenice izuzetno je važno da bude dobro snabdevena hranljivim materijama, stoga preporučujemo prvu prihranu pšenice Slavolom u količini od 7 litara po hektaru. Ukoliko su tijekom zime bili nepovoljni vremenski uvjeti za pšenicu, odnosno mraz ili je pšenica bila mokra (ležala u vodi), naša preporuka je, u cilju što bržeg oporavka biljke, primjena Amiksola– biljne aminokiseline potpuno prirodnog porekla i folijarno, u koncentraciji od 2 do 3 litre po hektaru.
U fazi pupanja i cvatnje biljke, čime započinje generativno, odnosno reproduktivno razdoblje, na vrhu stabla formira se cvat koji sadrži veliki broj cvjetova. Jedan ili više cvjetova čine metlice koje čine osnovne elemente grozda. Upravo ove faze, zbog svojih specifičnosti i činjenice da se u njima dijelom određuje potencijal prinosa, idealne su za drugu prihranu pšenice Slavolom, također u koncentraciji od 7l po hektaru, koji osim što povećava potencijal prinosa , može utjecati na kvalitetu zrna i hektolitar pšenice.
Ukoliko se u ovim fazama razvoja pojave nepovoljni vremenski uvjeti, tuča, napadi bolesti i štetnika, tada preporučamo primjenu Amixola u koncentraciji od 2 do 3 litre po hektaru, kako bi biljka što lakše prebrodila ova stresna stanja.